Przejdź do treści

Dlaczego podróżowanie kamperem stało się takie modne?

Caravaning daje możliwość spędzania urlopu w bardziej aktywny i dynamiczny sposób. Nowoczesne kampery niczym nie ustępują drogim hotelom. Mają jednak nad nimi znaczną przewagę. Domy na kołach dowiozą wszędzie, gdzie zapragniecie bez obawy o kwaterę i koszty związane ze spożywaniem posiłków w restauracjach. Istnieje wiele opcji na krótki wypad za miasto jak i dalej. Wybór należy do Was.

Kamper pozwala na podejmowanie spontanicznych decyzji i kreatywną ich zmianę zgodnie z potrzebami właściwie w czasie rzeczywistym. Jednym słowem zawsze możecie zmienić zdanie i przemieścić się w inne dogodne miejsce.

Zwiedzanie – możliwość eksploracji wielu miejsc

Kamper daje możliwość tzw. objazdówki. Nie martwiąc się o nocleg możesz bez zmartwień odhaczać kolejne punkty na mapie z listy. W ten sposób jesteś w stanie zwiedzić większy obszar, a także super miejsca po drodze do finalnej destynacji.

Możliwość spania na dziko

Dziki kemping daje niesamowitą swobodę, a co najbardziej w nim cieszy to możliwość naprawdę bliskiego kontaktu z naturą.

Nie jesteście zależni od pogody

Kamper skutecznie ochroni Cię i twoich bliskich przed deszczem, wiatrem i niskimi temperaturami. Większość modeli ma rozkładane markizy, które pozwalają pozostać na zewnątrz, gdy pada. Pogoda psuje Wam plany? Sprawdźcie prognozę i ruszajcie w trasę w słonecznym kierunku! Kamper to nie hotel, nie jesteście zdani na pogodę w jednym miejscu.

Możliwość zabrania większej ilości bagażu

Każdy z nas przynajmniej raz miał problem z załadowaniem się do ograniczonej kubaturą walizki czy torby podróżnej. Kamper pozwala zabrać dowolną ilość bagażu, ogranicza nas tylko miejsce na pokładzie, maksymalna całkowita waga pojazdu i nic więcej. Takiego komfortu nie uzyskamy w pociągu, samochodzie osobowym, czy samolocie.

Własna baza gastronomiczna

Jeśli nie chcemy korzystać z restauracji, czy ogólnie jedzenia w różnych punktach gastronomicznych możemy gotować w kamperze. Tego typu pojazdy wyposażone są we własną kuchnię, więc możemy gotować zgodnie z przestrzeganiem diety.

Aktywność fizyczna i obcowanie z naturą

Caravaning, pola biwakowe, to przebywanie na świeżym powietrzu. Kempingi oferują mnóstwo zajęć dla aktywnych w formie dobrej zabawy. Dzięki takiej koncepcji, dzieci i nastolatkowie mają udane wakacje, a rodzice trochę więcej przestrzeni dla siebie z pięknym wschodem słońca o poranku w otaczającej zieleni lub przy zapierającym dech w piersiach nocnym niebie

Oczywiście jest wiele możliwości, aby tego doświadczyć, lecz zazwyczaj pokoje hotelowe z takimi widokami są bardzo drogie, a spanie na świeżym powietrzu nie zawsze idzie w parze z warunkami atmosferycznymi, czy miejscem, gdzie spędzamy czas.

Podróżowanie kamperem nam to umożliwia. Wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce postojowe w jakimś malowniczym miejscu, gdzie można zatrzymać się kamperem i gotowe..

Skupienie się na najbliższych

Wyjazd kamperem i wakacje na kempingu to idealny moment na pozostawienie cyfrowego świata i obcowanie z naturą i rodziną. Są spore szanse, że zainteresujemy nasze pociechy otaczającą przyrodą i atrakcjami. Na polach biwakowych najczęściej grywa się w siatkówkę, w badmintona, tenis stołowy, a wieczorem organizowane są imprezy taneczne. Proste czynności, takie jak spacer, spotkanie przy ognisku i pogawędki pod rozległym niebem przy pieczeniu kiełbasek, dadzą największą przyjemność i stworzą najlepsze wspomnienia. Caravaning wprowadza dzieci w zupełnie nowy świat i wymaga od nich umiejętności pokonywania nowych wyzwań.

Kto powinien rozważyć wynajem kampera?

Przede wszystkim osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z caravaningiem. Wynajem kamperów pozwoli sprawdzić, który pojazd jest odpowiedni i czy ta forma podróżowania jest zgodna z waszym stylem spędzania wolnego czasu.

Wynająłeś kampera, a teraz chcesz go kupić? Po sezonie kampery są tańsze

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kampera, koniec sezonu to idealna pora. Istnieje szansa na prawie nowy pojazd z małym przebiegiem w korzystnej cenie. Obecnie kamper to bardzo dobra inwestycja na kolejny sezon.

Podróżowanie kamperem – podstawowe informacje

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *