Przejdź do treści

Pierwsze badanie techniczne pojazdu

Wykonujemy badania techniczne samochodów osobowych (w tym także z instalacją gazową), ciężarowych, motocykli, motorowerów, quadów, samochodów dostawczych o DMC do 3,5 t, autobusów, ciągników siodłowych, ciągników rolniczych, przyczep, naczep, taksówek, przystosowanych do nauki jazdy, pojazdów uprzywilejowanych, samochodów terenowych, po zmianach konstrukcyjnych, po zamontowaniu haka holowniczego oraz pojazdów po kolizji drogowej z zabranym dowodem rejestracyjnym.

Kiedy pierwsze badanie techniczne pojazdu?

Po zakupie fabrycznie nowego samochodu pierwsze badanie techniczne pojazdu przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji (wyjątkiem są samochody fabrycznie wyposażone w instalację LPG, które należy kontrolować corocznie).

Pierwsze badanie techniczne pojazdu jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Pierwsze badanie techniczne dotyczy:

– nowego samochodu (nieużywanego wcześniej, np. kupionego w salonie), należy wykonać przed upływem trzech lat od daty pierwszej rejestracji.

– pojazdów sprowadzonych z zagranicy,

– pojazdów wycofanych z ruchu drogowego i zgłoszonych do ponownej rejestracji,

– pojazdów zabytkowych,

Poza obowiązkowymi badaniami technicznymi oferujemy możliwość sprawdzenia samochodu przed zakupem.  Zakup samochodu i określenie jego sprawności wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy oraz fachowego oka, szczególnie gdy auto było używane przez dłuższy czas. Fachowa pomoc to gwarancja udanego zakupu, który nie zaskoczy przy pierwszej podróży. Na ścieżce diagnostycznej sprawdzamy stan zawieszenie auta, sprawność hamulców, amortyzatorów. Przeprowadzamy oględziny silnika sprawdzając w ten sposób jego szczelność.

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-21:00, w soboty od 8:00 do 15:00. Na naszych stacjach nie trzeba się umawiać na wizyty, wystarczy przyjechać w godzinach pracy poszczególnych stacji OSKP Poznań.

Usługa: przypomnienie o przeglądzie rejestracyjnym – za zgodą klienta nasz system wyśle SMS z przypomnieniem o przeglądzie rejestracyjnym na 5 dni przed terminem zbliżającego się badania technicznego. Usługa jest bezpłatna.