Przejdź do treści

Przegląd motocykla

Zapraszamy na badanie techniczne motocykla do OSKP – Skórzewo, Dopiewo,  Dąbrówka

Przegląd motocykla przed badaniem technicznym? Na właścicieli pojazdów mechanicznych dopuszczonych do ruchu drogowego narzucono zgodnie z Kodeksem drogowym “Badania techniczne pojazdów” obowiązek przedstawiania pojazdu do badania technicznego. Badania techniczne dzielimy na: badania okresowe, badania dodatkowe oraz badania co do zgodności z warunkami technicznymi.

Jak często wykonuje się przeglądy rejestracyjne w motocyklach?

Okresowy przegląd techniczny motocykla podlega tym samym wytycznym, co samochody osobowe, samochody ciężarowe o DMC do 3,5 tony  Pierwsze badanie pojazdu należy przeprowadzić przed upływem trzech lat od pierwszej rejestracji.  Kolejne badania techniczne przeprowadza się kolejno po dwóch latach i corocznie. Samochody osobowe i motocykle sprowadzone z zagranicy muszą przejść okresowe badanie techniczne przed rejestracją w Polsce.. Badanie ma przede wszystkim na celu sprawdzenie stanu technicznego motoru i tych elementów, które są w jego konstrukcji najważniejsze. Posiadaczy jednośladów przegląd motocykla, czeka każdego roku.

Okresowe badanie techniczne motocykla 125 – motoroweru

Motocykle do pojemności 125 cm3 rejestrowane są jako motorowery, Przegląd techniczny motocykla do pojemności 125 podlega identycznym normom, jak w przypadku pojazdu z mocniejszym silnikiem. W przypadku motoroweru (skutera) badanie techniczne jest ważne 2 lata.

Czy przegląd rejestracyjny motocykla można wykonać na dowolnej stacji diagnostycznej?

Badanie techniczne motocykla można wykonać, tylko na stacji kontroli pojazdów uprawnionej do przeprowadzania w/w badań. Uprawnione stacje posiadają wpis „A” w zezwoleniu.

Jak wygląda badanie okresowe samochodu ciężarowego? – przebieg badania

– weryfikacja stanu tablic rejestracyjnych,

– zgodność numeru VIN oraz identyfikatora na tabliczce znamionowej,

-odczytanie numeru ramy i porównanie z numerem widniejącym w dowodzie rejestracyjnym,

-ocena stanu amortyzatorów

-skuteczność hamulców

-skład spalin,

-pomiar poziomu hałasu.

-sprawność i ustawienie świateł,

-Przegląd okresowy motocykla pozwala na wczesne wykrycie wszelkich nieprawidłowości.

Jak długo trwa badanie techniczne motocykla?

Czas wykonania badania technicznego motocykla jest uzależniony od jego stanu technicznego. Typowy przegląd rejestracyjny, zajmuje do 25 min.

Ile kosztuje badanie techniczne motocykla?

Motocykl – cennik (patrz: Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów)