Przejdź do treści

Sprzedaż kamperów w Polsce na niekończącym się wzroście.

Sprzedaż kamperów na polskim rynku przeżywa nieustanny progres związany z zakupem nowych i używanych pojazdów, tych krajowych, jak i pochodzących z importu.

Większość doszukuje się związku pomiędzy zwiększeniem popularności na kampery, a pandemią COVID-19. Własny „dom na kółkach” okazuje się ciekawą alternatywą dla hoteli. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w statystykach sprzedaży dotyczących pojazdów kempingowych.

Drugim czynnikiem zwiększającym popyt na zakup i wynajem kamperów okazuje się zmiana nawyków i stylu życia. Coraz więcej osób chętnie wraca do spędzania czasu na łonie natury, a kamery świetnie się do tego nadają.

Dodatkowo pozwalają na większą kreatywność i spontaniczność podczas planowania podróży. Dają więcej wolności i możliwości na nagłą zmianę planów i podróżowanie w każdym kierunku bez konieczności rezerwacji miejsca na nocleg.

W 2021 ukazuje skalę nowo rejestrowanych kamperów. Zarejestrowano ponad 60% więcej względem roku poprzedniego. Wynik ten jest również wyższy od sumy z lat 2018 i 2019. Oznacza to, jak szybko rozwija się rynek kamperów w Polsce. Największą popularnością kampery cieszą się na Śląsku, na Mazowszu i w Wielkopolsce.

Dużym powodzeniem wśród klientów cieszą się kampery pochodzące z importu. W okresie od stycznia do czerwca roku 2021 sprowadzono do naszego kraju  ponad 1100 używany aut z zabudową kempingową, co oznacza znaczny wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Druga połowa roku 2021 pokazała jeszcze większe zainteresowanie zakupem kamperów.

Dane mogą być niepełne z uwagi na możliwość rejestrowania niektórych kamperów  jako auta osobowe, nie są ujęte w powyższych statystykach.

W Polsce w 2022 roku może zostać zarejestrowanych 8 tys. kamperów, w tym ok. 3-4 tys. nowych – wynika z opublikowanych prognoz branży.

Jednocześnie eksperci podkreślają, że ceny kamperów rosną, a dostawy się opóźniają, na co wpływ ma między innymi wojna w Ukrainie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *